Ortodontik Tedavi

Ortodonti tedavisi ile hem çiğneme yetisi hem de güzel bir gülüş elde etmek mümkündür.

dentconcept

Ortodonti dişlerin çapraşıklıkları, çene kemiklerinin birbirleri ve kafa kemikleri ile ilişkisini inceleyen ve bunlara bağlı mevcut problemlerin teşhisini koyan bilim dalıdır. Ortodontik tedavi de bu sistemde oluşan bozuklukları tedavi etme şeklidir.

 

  •  

    Ortodontinin amacı diş çene ve yüz bölgesinde oluşan bozuklukluklukları önlemektir. Mevcutta oluşan bozuklukların ilerlemesini engellemek, ağız ve diş sağlığını sağlamak ve sonucunda iyi bir ısırma, çiğneme ve konuşma sağlamayı hedefler. Ortodontik tedavi öncesi teşhis ve tedavi planlaması yapılması gerekmektedir.

uygulamalar

Ortodonti tedavisi sayesinde diş çene ve yüz bölgesinde oluşan bozukluklukluklarTedavi edilir. Mevcutta oluşan bozuklukların ilerlemesini engellemek, ağız ve diş sağlığını sağlamak ve sonucunda iyi bir ısırma, çiğneme ve konuşma ve gülme sağlar.

Ortodontik tedavi süresini etkileyen bir çok faktör vardır. En önemli etken sorunun boyutudur. Ortalama tedavi süresi 18 ay olarak görülür.

Ortodontik tedavi tüm yaş gruplarını kapsar. Ancak çene bölgesini ilgilendiren bir teşhis konulursa çocukların bluğ çağına girmeden (10-13 yaş) büyüme potansiyelinden yararlanılması tedavinin başarısı için büyük rol oynar.

Sorularınızı Cevaplıyoruz.

Sık sorulan sorular bölümünde eğer sorularınıza cevap bulamadıysanız lütfen aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerimizden bize ulaşın ve ya numaranızı bırakın biz sizi arayalım.