Diş Estetiği

Dişlerin genel görünümünde sorun olması durumunda yapılan bir uygulama türüdür.

dentconcept

Çeşitli sebeplerle dişler arasında oluşan boşluklara diastema adı verilir. Diastemalar estetik gülüşü bozar ve rahat gülümsememize engel olur. Boşlukların kompozit restorasyonlarla tedavi edilmesine bonding adı verilir. Bu işlem dişlerde herhangi bir aşındırma yapılmadan hassas bir teknikle diş aralarındaki boşlukların kompozitle kapatılıp arzu edilen şeklin verilmesi ve kompozitlerin cilalanıp parlatılmasıyla sonlanır.

uygulamalar

  • Diş estetiği; dişlerin genel görünümünde sorun olması durumunda yapılan bir uygulama türüdür. Dişlerin aynı hizada olması, estetik görünmesi ve aynı zamanda sağlıklı diş yapısına sahip olmak için yaptırılan diş estetiği, hayatın her alanında emin gülüşlere sahip olmayı sağlamaktadır. Diş estetiği yaptırmak için uygulanan yöntemler birbirinden farklıdır. Kişinin ağız ve diş yapısına göre belirlenir.
  • Lamina (yaprak) porselenler
  • Tam seramik kaplamalar
  • Porselen dolgular

Dişlerin yapısında bulunan mikroskobik boşluklar sebebiyle çay, sigara ve kahve ya da birtakım başka gıdalar dişlerin koyulaşmasına sebebiyet verir. Beyazlatma işlemi ile dişlerin yüzeylerine uygulanan preparatlar; dişlerin koyulaşmasına neden olan etkenleri dişlerin yapısından uzaklaştırır.

Beyazlatma uygulamasının dişlere herhangi bir zararı yoktur. Diş beyazlatma işlemi; var olan rengine göre yapılacak uygulama ile birkaç seans sürebilmektedir. Ayrıca özel bir teknik ile hasta, işlemi; evde ya da iş yerinde yalnız başına uygulayarak beyazlatmaya devam edebilir. Dişlerin; yaş, yapı ve ilk rengine göre 2-3 ton beyazlatılması mümkündür.

Sorularınızı Cevaplıyoruz.

Sık sorulan sorular bölümünde eğer sorularınıza cevap bulamadıysanız lütfen aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerimizden bize ulaşın ve ya numaranızı bırakın biz sizi arayalım.